מדי שבת בבוקר שידר יצחק נוי בתאגיד השידור "כאן" את "השעה התיעודית" - תוכנית בנושאי ארץ ישראל, העם היהודי והעולם. רבבות ישראלים בארץ ובעולם האזינו בקביעות לתוכנית, שהפכה לחלק בלתי נפרד מבוקר השבת שלהם. מדי שבוע הוקדשה התוכנית לנושא אחד ושודרה בשידור חי, ללא עריכה, עם שלושה מומחים או אנשים הקשורים לנושא התוכנית.

מאות נושאים נדונו בתוכניות "השעה התיעודית" באופן מקיף, מדוייק ומרתק, בגובה העיניים ולא כהרצאה אקדמית. כל השידורים הועלו לאתר וניתן להאזין להם בדף זה.

הרחבה »

החל משנת 2011 הגיש יצחק ברשת ב' משדרי תעודה מיוחדים. עם הקמת תאגיד "כאן" הוצע ליצחק להכפיל את זמן השידור של התוכנית הפופולרית שלו "שבת עולמית" שכללה סקירת עיתונות עולמית. הוא החליט לשדר בשעה שנוספה תוכנית העוסקת בהיסטוריה ולהגישה בגובה העיניים, במתכונת משדרי התעודה המיוחדים שהגיש בעבר. וכך היה. מדי שבת בשעה שמונה בבוקר עסקה התוכנית בנושאים היסטוריים, כשיצחק משוחח טלפונית מהאולפן בשידור חי עם שלושה מומחים על נושא התוכנית.

מדי מוצאי שבת היה בוחר יצחק את נושא השידור לשבת הבאה, שהיה בדרך כלל אירוע היסטורי מעניין שיום השנה שלו יחול בשבוע הקרוב. באותו ערב היה מאתר את שלשת המרואיינים ומתקשר אליהם לבקש את הסכמתם. הוא ביקש מהם להתכונן לשידור וקבע עימם פגישה טלפונית ליום שישי הקרוב, יום לפני השידור. בפגישה טלפונית זו שמע מהם על מה ירצו לדבר בשידור, ודן איתם בנקודות החשובות להדגשה בעת הריאיון. רוב הראיונות נערכו בטלפון ולעיתים רחוקות מהאולפן. תמיד הדריך יצחק את מרואייניו בכל הקשור לראיון חי באולפן, או בצד הטכני של ראיון טלפוני. במוצאי כל שבת לאחר השידור היה יצחק מתקשר אל כל משתתף, מודה לו על השתתפותו ומעניק לכל משתתף את ההרגשה כי המשתתף עצמו, והוא בלבד, הביא להצלחת השידור.

לאורך השנים סייעו בעריכת ובהפקת "השעה התיעודית" חדווה אלמוג ויגאל בוטון. עזרתם המקצועית תרמה רבות להצלחתה הפנומנלית של התוכנית, שקיבלה את דירוג ההאזנה הגבוה ביותר בין כל תוכניות התוכן בקול ישראל ובתאגיד השידור.

הקלידו מילת נושא כדי לאתר את התכנית המבוקשת
לא נמצאו תוכניות